Round 10 Results (By Player)

Posted in Event Coverage on October 29, 2000

By Wizards of the Coast

Player Opponent Result
Bjork Artturi * Koski Sampo * Lost 0-2
Boeken Noah Courtois Frederic Won 2-1
Bouchaib Rosales Messaoud Osmo Haljoki * Won 2-0
Buene Oystein Sadeghpour Johan Lost 0-2
Courtois Frederic Boeken Noah Lost 1-2
Dobson Tony Snygg Mikko Lost 1-2
Duarte Joao * Jussi Maki-Tuuri * Won 2-0
Ekebom Erno Mowshowitz Zvi Won 2-1
Enstrom Dan * Kotiranta Tuomas * Won 2-0
Firsov Konstantin Lepisto Pekka * Won 2-0
Franzen Johan Tarvainen Antti Won 2-0
Fuller Ryan R Monsen Haakon Won 2-1
Gary Justin Speransky Konstantin * Won 2-0
Gillberg Jussi * Ronaldson Ben Lost 1-2
Gundersen Thomas F. Thoren Jens Lost 0-2
Harkonen Janne * Walamies Tomi Lost 0-2
Harkonen Jarno Tikkakoski Antti * Drew 1-1
Herzog Nicolai Hietala Miska * Won 2-1
Hietala Miska * Herzog Nicolai Lost 1-2
Hiltunen Arto A Jorstedt Mattias Won 2-0
Hothow Dominik Strakhov Alexander Won 2-0
Jeudon Florent Osterberg Richard Drew 1-1
Jocumsen Bjorn P Winkelmann Horst * Won 2-0
Jorstedt Mattias Hiltunen Arto A Lost 0-2
Jussi Maki-Tuuri * Duarte Joao * Lost 0-2
Kalliomaki Kalle Yatsenko Alex * Won 2-1
Klauser Benedikt Sihvonen Teemu * Won 2-0
Korkki Tomi * Punakallio Mikko Won 2-1
Kosicka Tomas Rosenstrom Tom * Won 2-0
Koski Sampo * Bjork Artturi * Won 2-0
Kotiranta Tuomas * Enstrom Dan * Lost 0-2
Leander Erik * Rissanen Toni Won 2-0
Lehtonen Eetu * Ruel Olivier Lost 1-2
Lepisto Pekka * Firsov Konstantin Lost 0-2
Mansson Daniel Saranpaa Ville * Won 2-1
Mantikangas Mikael * Slemr Jakub Won 2-0
Mowshowitz Zvi Ekebom Erno Lost 1-2
Odegaard Oyvind Ruel Antoine Won 2-0
Osmo Haljoki * Bouchaib Rosales Messaoud Lost 0-2
Osterberg Richard Jeudon Florent Drew 1-1
Punakallio Mikko Korkki Tomi * Lost 1-2
R Monsen Haakon Fuller Ryan Lost 1-2
Rissanen Toni Leander Erik * Lost 0-2
Ronaldson Ben Gillberg Jussi * Won 2-1
Rosenstrom Tom * Kosicka Tomas Lost 0-2
Ruel Antoine Odegaard Oyvind Lost 0-2
Ruel Olivier Lehtonen Eetu * Won 2-1
Ruohola Juho * Rybalchenko Andrey * Lost 1-2
Rybalchenko Andrey * Ruohola Juho * Won 2-1
Sadeghpour Johan Buene Oystein Won 2-0
Saranpaa Ville * Mansson Daniel Lost 1-2
Sihvonen Teemu * Klauser Benedikt Lost 0-2
Slemr Jakub Mantikangas Mikael * Lost 0-2
Snygg Mikko Dobson Tony Won 2-1
Speransky Konstantin * Gary Justin Lost 0-2
Strakhov Alexander Hothow Dominik Lost 0-2
Tarvainen Antti Franzen Johan Lost 0-2
Thoren Jens Gundersen Thomas F. Won 2-0
Tikkakoski Antti * Harkonen Jarno Drew 1-1
Toikko Sappo Wall Mike * Won 2-1
Walamies Tomi Harkonen Janne * Won 2-0
Wall Mike * Toikko Sappo Lost 1-2
Winkelmann Horst * Jocumsen Bjorn P Lost 0-2
Yatsenko Alex * Kalliomaki Kalle Lost 1-2

Latest Event Coverage Articles

December 4, 2021

Innistrad Championship Top 8 Decklists by, Adam Styborski

The Innistrad Championship has its Top 8 players! Congratulations to Christian Hauck, Toru Saito, Yuuki Ichikawa, Zachary Kiihne, Simon Görtzen, Yuta Takahashi, Riku Kumagai, and Yo Akaik...

Learn More

November 29, 2021

Historic at the Innistrad Championship by, Mani Davoudi

Throughout the last competitive season, we watched as Standard and Historic took the spotlight, being featured throughout the League Weekends and Championships. The formats evolved with e...

Learn More

Articles

Articles

Event Coverage Archive

Consult the archives for more articles!

See All