Round 12 Results (By Player)

Posted in Event Coverage on October 29, 2000

By Wizards of the Coast

Player Opponent Result
Bjork Artturi * Rosenstrom Tom * Won 2-1
Boeken Noah Walamies Tomi Won 2-1
Bouchaib Rosales Messaoud Hiltunen Arto A Lost 1-2
Buene Oystein Gundersen Thomas F. Lost 1-2
Courtois Frederic R Monsen Haakon Won 2-0
Dobson Tony Saranpaa Ville * Won 2-0
Duarte Joao * Firsov Konstantin Won 2-1
Ekebom Erno Sadeghpour Johan Won 2-0
Enstrom Dan * Kalliomaki Kalle Lost 1-2
Firsov Konstantin Duarte Joao * Lost 1-2
Franzen Johan Harkonen Jarno Lost 1-2
Fuller Ryan Leander Erik * Lost 1-2
Gary Justin Harkonen Janne * Won 2-1
Gillberg Jussi *   *** BYE ***
Gundersen Thomas F. Buene Oystein Won 2-1
Harkonen Janne * Gary Justin Lost 1-2
Harkonen Jarno Franzen Johan Won 2-1
Herzog Nicolai Odegaard Oyvind Won 2-1
Hietala Miska * Mantikangas Mikael * Won 2-1
Hiltunen Arto A Bouchaib Rosales Messaoud Won 2-1
Hothow Dominik Osmo Haljoki * Drew 1-1
Jeudon Florent Thoren Jens Lost 0-2
Jocumsen Bjorn P Mansson Daniel Lost 1-2
Jorstedt Mattias Mowshowitz Zvi Won 2-0
Jussi Maki-Tuuri * Kotiranta Tuomas * Won 2-0
Kalliomaki Kalle Enstrom Dan * Won 2-1
Klauser Benedikt Tarvainen Antti Won 2-0
Korkki Tomi * Ruohola Juho * Won 2-1
Kosicka Tomas Tikkakoski Antti * Won 2-0
Koski Sampo * Ronaldson Ben Lost 0-2
Kotiranta Tuomas * Jussi Maki-Tuuri * Lost 0-2
Leander Erik * Fuller Ryan Won 2-1
Lehtonen Eetu * Slemr Jakub Lost 1-2
Lepisto Pekka * Yatsenko Alex * Won 2-1
Mansson Daniel Jocumsen Bjorn P Won 2-1
Mantikangas Mikael * Hietala Miska * Lost 1-2
Mowshowitz Zvi Jorstedt Mattias Lost 0-2
Odegaard Oyvind Herzog Nicolai Lost 1-2
Osmo Haljoki * Hothow Dominik Drew 1-1
Osterberg Richard Toikko Sappo Won 2-0
R Monsen Haakon Courtois Frederic Lost 0-2
Rissanen Toni Rybalchenko Andrey * Won 2-0
Ronaldson Ben Koski Sampo * Won 2-0
Rosenstrom Tom * Bjork Artturi * Lost 1-2
Ruel Olivier Snygg Mikko Lost 0-2
Ruohola Juho * Korkki Tomi * Lost 1-2
Rybalchenko Andrey * Rissanen Toni Lost 0-2
Sadeghpour Johan Ekebom Erno Lost 0-2
Saranpaa Ville * Dobson Tony Lost 0-2
Sihvonen Teemu *   *** BYE ***
Slemr Jakub Lehtonen Eetu * Won 2-1
Snygg Mikko Ruel Olivier Won 2-0
Speransky Konstantin * Strakhov Alexander Lost 0-2
Strakhov Alexander Speransky Konstantin * Won 2-0
Tarvainen Antti Klauser Benedikt Lost 0-2
Thoren Jens Jeudon Florent Won 2-0
Tikkakoski Antti * Kosicka Tomas Lost 0-2
Toikko Sappo Osterberg Richard Lost 0-2
Walamies Tomi Boeken Noah Lost 1-2
Wall Mike * Winkelmann Horst * Won 2-0
Winkelmann Horst * Wall Mike * Lost 0-2
Yatsenko Alex * Lepisto Pekka * Lost 1-2

Latest Event Coverage Articles

December 4, 2021

Innistrad Championship Top 8 Decklists by, Adam Styborski

The Innistrad Championship has its Top 8 players! Congratulations to Christian Hauck, Toru Saito, Yuuki Ichikawa, Zachary Kiihne, Simon Görtzen, Yuta Takahashi, Riku Kumagai, and Yo Akaik...

Learn More

November 29, 2021

Historic at the Innistrad Championship by, Mani Davoudi

Throughout the last competitive season, we watched as Standard and Historic took the spotlight, being featured throughout the League Weekends and Championships. The formats evolved with e...

Learn More

Articles

Articles

Event Coverage Archive

Consult the archives for more articles!

See All