Round 2 Pairings

Posted in Event Coverage on April 17, 2004

By Wizards of the Coast

  Team Points   Opponent Points
1 Stella Noules Fried 3 vs Return of the Eendje 3
2 Timmy Johnny and Spike 3 vs Team Voraces 3
3 3 Mainzelmämmchen 3 vs Know Your Role 3
4 Multifunctional Toy Box 3 vs The Unusual Suspects 3
5 Birdies 3 vs Die Drei Dicken 3
6 Club der dichten Toten Saarb 3 vs Cult of the Beard 3
7 The Team that says NI 3 vs Battlemages Bonn 3
8 Auenland Avengers Dortmund 2 3 vs Hamburg Mighty Camels 2 3
9 Team 42 3 vs Indestructible Project 3
10 NPC all stars 3 vs NBH 3
11 Wannatog Herne 3 vs AWO Rebels Berlin 3
12 Team Niccolo Macchiavelli 3 vs Bad News 3
13 Club-X 3 vs Les triplettes de Belleville 3
14 Sunset Pink 3 vs Flamebreaker 3
15 House Stark 3 vs ACMe 3
16 Tix Trix & T-Rex 3 vs Team F. F. F. 3
17 CMA Darmstadt 3 3 vs Booster Clash 3
18 Die Gedankenversklavers 3 vs Almighurt 3
19 How Lucky 3 vs Retired Surfers 3
20 Drei Grolsch s. v. p. 3 vs Düsseldorf Dragons 1 3
21 Get the Donkeys 3 vs La Cofradia 3
22 Fist Team 3 vs Alzenauer Doomschwätzer 3
23 Team Game World Bremen 3 vs Juzam Team 3
24 Team 23 3 vs Cerberus 3
25 Gelfling 3 vs CMAS 3
26 Mannheim Dragons 3 3 vs Inteam Unschlagbar 3
27 Random Bozakers 3 vs Bretten Allstars 3
28 Mycka 666 3 vs Pont Supérieur 3
29 Balu-Vianische Horde Wuppert 3 vs Deranged Elder Dragons Kleve 3
30 Yokosuka Strike Fighters 3 vs Jim Team 3
31 OMG Wheeeeeeeeeee! 3 vs JOE 1 3
32 Phi Foundation 3 vs Deathwish 3
33 O. W. L. 3 vs La Guilde 3
34 Magicdeck.net 3 vs YAUS! 3
35 Affinity for Stau 3 vs Final Punishment Hannover 3
36 6-0 Drop 3 vs Istari Berlin 2 3
37 #MIR doch egal! 3 vs Demons 3
38 Reefpirates Lübeck 3 vs Reingehasted 3
39 www.toernoicentrum.nl/fool 3 vs Byerko_ 3
40 Team Luxembourg 3 vs Coburg Dragons 3
41 Wirbelnde Waschbäre 3 vs Doctor and the Medics 3
42 Bibo's Schergen 3 vs The Red Hand 3
43 Axis of Evil 3 vs Ein Grosse Collossus 3
44 Hagen Hermits 3 vs Mindslavers 3
45 Pommes Spezial 3 vs La Fourmi Team 3
46 Killer Bees Halle 3 vs Wrath of Gods 1
47 Düsseldorf Dragons 2 1 vs Nürnberg Townsfolk 1
48 Black Wind Fire & Steel 1 vs Nubblue Slogger 1
49 Team Manascrew Oberlascheid 1 vs mTw 0
50 Candida White 0 vs K. T. D. D. 0
51 Thorsten fehlt 0 vs Avatare 0
52 Single Elimination 0 vs Dresden Djinns 0
53 Hutze 0 vs Zurs Bizarre Reuse 0
54 NCWG & DG 0 vs Carnivore 0
55 Swinging Vampires 0 vs Projekt Seven Kids Nürnberg 0
56 Helden in Strumpfhosen 0 vs Moccachock 0
57 Hurricane Bielefeld 1 0 vs CMA Darmstadt 4 0
58 MTGelsenkirchen 2 0 vs Team Inquisition 0
59 De Fiese Möpp 0 vs Was Essen 0
60 Trio Grande 0 vs Blubbernde Bobbel Bremen 0
61 CTF Frankfurt 0 vs The Crew of Captain Morgan 0
62 Plague 0 vs Team T.O.S. 0
63 Possessed Pooh 0 vs Alten! 0
64 Mogg Squad 0 vs Hamburg Mighty Camels 1 0
65 2 Euros 0 vs Clearics 0
66 4 Horsemen of the Apocalypse 0 vs Dromar 0
67 The High Council 0 vs The Last Dragons 0
68 Magnolia Forever 0 vs www.manapool.dk 0
69 Rosa Armee Fraktion 0 vs Les Magiciens du Dimanche 0
70 MTGelsenkirchen 1 0 vs Trau keinem Baack 0
71 Schulbusfahrer Braunschweig 0 vs Team Outpost 0
72 Goblin Digging Team 0 vs Hack Slay and Entertainment 0
73 Snoopy Cradoc' 0 vs Mauke 0
74 ROC Ravagers of Chaos 0 vs The Inconcievable Pedastrian 0
75 Bizarre Welt Jena 0 vs www.magicuniverse.de 0
76 Team Spectra 0 vs Koekoek! 0
77 BBJ 0 vs Forgotten Golems 0
78 Feucht und Frühlich 0 vs Dark Wizards Karlstadt 0
79 Mico Team 0 vs Nerd Modus 0
80 The Three Dutchies 0 vs Die Biberbande 0
81 Half a Six Pack 0 vs Skam FBTG 0
82 Stronghold Ludwigsburg 2 0 vs C 1000 0
83 CMA Darmstadt 5 0 vs Hurricane Bielefeld 2 0
84 Born to teach you 0 vs Zero-Two-Drop 0
  Aedenia 0   * AWARDED BYE *
  Phoenix Foundation 0   * AWARDED BYE *
  Sureshot 0   * AWARDED BYE *
  Hiob 38.11 0   * AWARDED BYE *
  Von Dutch 0   * AWARDED BYE *
  Fallen Angels Recklinghausen 0   * AWARDED BYE *
  We know your mum! 0   * AWARDED BYE *
  Affinity for Manascrew 0   * AWARDED BYE *
  Mort Subite 0   * AWARDED BYE *
  Boston Tea Party 0   * AWARDED BYE *
  Lo Smazzo Beta 0   * AWARDED BYE *
  Team $MIR 0   * AWARDED BYE *
  Team Burkas 0   * AWARDED BYE *
  Nürnberg Warchiefs 0   * AWARDED BYE *
  'N Syncopate 0   * AWARDED BYE *
  Gehtgarnix Foundation 0   * AWARDED BYE *
  CMA Darmstadt 2 0   * AWARDED BYE *
  Schall und Rausch 0   * AWARDED BYE *
  Drawen und Essen 0   * AWARDED BYE *
  Bæstisk Held 0   * AWARDED BYE *
  Les plus Nas 0   * AWARDED BYE *
  Pappa Betalar 0   * AWARDED BYE *
  Istari Berlin 1 0   * AWARDED BYE *
  Ardente.nl 0   * AWARDED BYE *
  Die anonymen Modoholiker 0   * AWARDED BYE *
  Bold Calimero Sisters 0   * AWARDED BYE *
  Auenland Avengers Dortmund 1 0   * AWARDED BYE *
  Absolute Samuels Nürnberg 0   * AWARDED BYE *
  Broken Specimen 0   * AWARDED BYE *
  Nürnberg Nightmare 0   * AWARDED BYE *
  Mir 2 0   * AWARDED BYE *
  CMA Darmstadt 1 0   * AWARDED BYE *
  LNT Coffee and Cigarettes 0   * AWARDED BYE *
  Stronghold Ludwigsburg 1 0   * AWARDED BYE *
  Mannheim Dragons 1 0   * AWARDED BYE *
  Fantasy Stronghold Böblingen 0   * AWARDED BYE *
  Team Spielmann Oldenburg 0   * BYE *
  TeamRatPack.dk 0   * AWARDED BYE *
  Poet & MadMen 0   * AWARDED BYE *
  Schietkoe 0   * AWARDED BYE *
  Les Asticots 0   * AWARDED BYE *
  How Ridicolous Lucky 0   * AWARDED BYE *
  Die Überspitzen 0   * AWARDED BYE *
  Spielraum.co.at III 0   * AWARDED BYE *
  Cheating Rats 0   * AWARDED BYE *

Latest Event Coverage Articles

December 4, 2021

Innistrad Championship Top 8 Decklists by, Adam Styborski

The Innistrad Championship has its Top 8 players! Congratulations to Christian Hauck, Toru Saito, Yuuki Ichikawa, Zachary Kiihne, Simon Görtzen, Yuta Takahashi, Riku Kumagai, and Yo Akaik...

Learn More

November 29, 2021

Historic at the Innistrad Championship by, Mani Davoudi

Throughout the last competitive season, we watched as Standard and Historic took the spotlight, being featured throughout the League Weekends and Championships. The formats evolved with e...

Learn More

Articles

Articles

Event Coverage Archive

Consult the archives for more articles!

See All