Round 2 Results (by Table)

Posted in Event Coverage

By Wizards of the Coast

TeamResult Opponent
1Die Zocker120vs.Goblin Gate Aarhus
2Superstarsnet.com120vs.Icy Hot Stunnas
3Lil’ London Thugs120vs.www.teamacademy.com
4Car Acrobatic Team210vs.www.dnscards.com
5A Little Too Sick210vs.Team Simply Saso
6Riddiculatron120vs.Cosmopolitan
7Hate Dragon210vs.T-Time
8Team $20 Dalla Billz120vs.My Team Part 17
9AXIS210vs.Dave
10East Coast Creechers300vs.D.A.M.
11Team 42210vs.Big Dogs
12Trash AAA210vs.Leftovers
13Team Paris210vs.Dynasty
14Black-Ops210vs.The Ultimate Males
15Cyanide120vs.SKG
16AlphaBetaUnlimited.com2300vs.Team Reprazent
17Damokles030vs.Wheat & Rye
18Executioners210vs.Tick Trick Track
19The Watchmen030vs.Metagames
20Righteous Babe030vs.Game Empire 2
21Team Deadguy030vs.Lyskavermaden
22Team Egghead210vs.Antarctica
23Sober120vs.Stalking Tiger hidden gibbon
24Raging Goblins300vs.No Way
25Mecha Shpadoinkle210vs.Team Clasp
26Team Thundaa120vs.Tsd
27AlphaBetaUnlimited.com300vs.Air Tight
28Twin tower + a midget120vs.Whatever
29Pierced030vs.Les Plus Class
30Outland210vs.Smooth Criminal
31Godzilla300vs.Gooders
32Phoenix Fondation210vs.CMD
33www.Labyrinth-tilburg.nl210vs.Good Guys
34Sugar Bus300vs.Skunewers
35The Unknown Stuntmen120vs.TwoPG
36Dsd210vs.Crane Style Highs Team
37Bald Dummy300vs.Cospasetic Costanza
38Team Bigos120vs.Fatal Fx
39Absolute Samuels120vs.Ziegler
40Your Move Games: TNG210vs.Team Emon Staff
41www.star-maker.nl/lap120vs.The Ancient Kavus
42Killers of the Coast030vs.Huey, Brock + Linde
43KV Deckmasters120vs.Monkey Dog
44Team Dayton210vs.Radiant Mafu
45Fire Beat210vs.Collector’s Corner
46Bologna Demolition Team120vs.Splat
47Salt Bag210vs.West Coast Avengers
48Fellowship of the Ting120vs.Ballers Symposium
49Trust the French120vs.Egghead Games
50Angstschreeuw300vs.Team 25:17
51Team Texas120vs.PT-AME
52Wakka Wakka120vs.Your Move Games
53Slay-Pillage-Massacre030vs.John Waynes Severed head
54AlphaBetaUnlimited.com3210vs.Wolfcorp
55Random Foriegners210vs.Holey Moley
56All Cards Must Be Mint030vs.Rug Doctors
57Old Bridge Team120vs.Eyes wide shut
58Family Games Center210vs.P7dttst
59The Ken Ho All Stars120vs.DM fan Club
60Philly210vs.Kowalified
61Anchans210vs.UKilledMyFatherPrepareToDie
62The Feables120vs.Sol Malka Fan Club
63CPH030vs.Singing Frog
64Capricorn120vs.Team Champion.com
65Potato Nation210vs.2 Danes & a Dam
66Dark Side of the Moon300vs.Knight of Apocalypse
67Saussback Team120vs.Licence to Ill
68Terminal Dogma120vs.Datcho Club
69www.electrotank.com120vs.Team Needs/Hotel Room
70Vicious Bombings120vs.Chouchen Team
71Ride or Die120vs.Team Denmark

Latest Event Coverage Articles

December 4, 2021

Innistrad Championship Top 8 Decklists by, Adam Styborski

The Innistrad Championship has its Top 8 players! Congratulations to Christian Hauck, Toru Saito, Yuuki Ichikawa, Zachary Kiihne, Simon Görtzen, Yuta Takahashi, Riku Kumagai, and Yo Akaik...

Learn More

November 29, 2021

Historic at the Innistrad Championship by, Mani Davoudi

Throughout the last competitive season, we watched as Standard and Historic took the spotlight, being featured throughout the League Weekends and Championships. The formats evolved with e...

Learn More

Articles

Articles

Event Coverage Archive

Consult the archives for more articles!

See All