Round 3 Results (By Table)

Posted in Event Coverage on October 29, 2000

By Wizards of the Coast

Table Player Opponent Result
1 Ssderberg Richard Mantikangas Mikael Lost 0-2
2 Afanasenko Dmitry Wickstrand Jaakko Lost 0-2
3 Nenye Vesa Valkas Juha_J Lost 0-2
4 Jonsson Andreas Karki Klaus Lost 0-2
5 Jeudon Florent Gardelin Jonas Won 2-1
6 Rosenstrom Tom Oja Olli_M Won 2-0
7 Aku Kalajo Marikainen Tekka Lost 1-2
8 Laaja Janne Kirjokangas Mikko Lost 0-2
9 Koski Sampo Jedeteldt Patrick Won 2-1
10 Gentric Stephane Saari Pertti Won 2-0
11 Peuta Heikki Tourovski Boris Won 2-1
12 Mertalo Oskari Gundersen Thomas F. Lost 1-2
13 Kolomeyko Yuri R Monsen Haakon Lost 0-2
14 Firsov Konstantin Lindholm Jonas Won 2-1
15 Thoren Jens Etelapera Marko Won 2-0
16 Tagunov Denis Linder David Lost 0-2
17 Leskinen Antti Hatinen Antti J Lost 0-1
18 Jalonen Juha David Naslund Lost 0-2
19 Kettil Mattias Laaja Jarkko Lost 1-2
20 Vorona Deniss Kuusniemi Tuomas Won 2-1
21 Ronaldson Ben Vanhanen Tuomas Won 2-0
22 Ollila Mika Sihvonen Teemu Lost 0-2
23 Saranpaa Ville Lepisto Pekka Lost 1-2
24 Strakhov Alexander Gillberg Jussi Won 2-0
25 Lehtinen Jussi Davydova Janna Lost 0-2
26 Lindberg Goran Brown Jonathan Lost 0-2
27 Buene Oystein Emyshev Vladimir Lost 1-2
28 Ericsson Stefan Karlsson Morgan Won 2-0
29 Van Cleave Trey Schweneke Philipp Won 2-0
30 Reich Philip Vallivaara Ilari Lost 1-2
31 Huttunen Toni Tuomi Vesa Won 2-1
32 Leiviska Jouni Courtois Frederic Lost 1-2
33 Rade Olle Larvanko Lasse Won 2-1
34 Ranta Teemu Tikkakoski Antti Lost 0-2
35 Makipaa Mikko B Lynn Jamie Won 2-0
36 Kivela Timo Ahlskog Janne Lost 0-2
37 Yatsenko Alex Ahokas Jonne Won 2-0
38 Eriksson Daniel Osterberg Richard Drew 1-1
39 Speransky Konstantin Laukkanen Juha Won 2-0
40 Zlotoiabko Boris Sandorf Jan Won 2-0
41 Malin Antti Wathen Petri Won 2-0
42 Lakoma Kari Mansson Daniel D Lost 0-2
43 Rissanen Toni Korkki Tomi Lost 1-2
44 Bouchaib Rosales Messaoud Grinev Sergey Won 2-1
45 Rintala Pekka Tarvainen Antti Lost 0-2
46 Juha Ronnman Wall Mike Lost 1-2
47 Salovaara Jussi Kotiranta Tuomas Won 2-1
48 Hippelainen Joonas Spolnikov Pavel Won 2-0
49 Akinfiev Alexander Ruel Antoine Lost 0-2
50 Roinisto Mika Rybalchenko Andrey Lost 0-2
51 Bakirov Rustam Krasilnikov Andrei Won 2-0
52 Schildt Henri Lehtonen Eetu Lost 0-2
53 Konyshev Dmitry Hirvi Joonatan Lost 0-2
54 Salminen Aki Sundell Josua Won 2-0
55 Jakobsen Martin Ruohola Juho Lost 1-2
56 Mannisto Lasse Nuutinen Petni Lost 1-2
57 Jonsson Anton Liimatta Petri Won 2-0
58 Leppanen Marko Lipiainen Miika Won 2-0
59 Karjalainen Pasi Leander Erik Lost 0-2
60 Vesterback Joni Johan Nilsson Lost 1-2
61 Vanhaoja Ari Tuomi Lauri Won 2-0
62 Hiltunen Jussi Verlinden Stefaan Won 2-1
63 Winkelmann Horst Chernyshev Georg Won 2-0
64 Rikberg Svante Hietala Markus Won 2-1
65 Kostylyov Alexey Radoslaw Gromko Drew 1-1
66 Perala Jussi Simola Antti Lost 0-2
67 Heikinniemi Tommi Brandt Mikael Won 2-0
68 Mikunder Mikko Kiviharju Jani Won 2-0
69 Junnilainen Timo Pynnonen Erkka Won 2-0
70 Philippov Sergey Galitzyn Michael Won 2-0
71 Lauri Martti Jarvelainen Eemeli Lost 0-2
72 Kuusniemi Kuisma Bakke Geir G Won 2-0
73 Hirvonen Mikko Sissala Paavo Won 2-0
74 Vainnikainen Tommi Soininen Antti Lost 1-2
75 Heiramo Petri Tuomi Sami Won 2-1
76 KoskimSki Antti Kovelo Ville_T Won 2-0
77 Niinsto Juha Pihl Markus Lost 0-2
78 Jaakkola Veli-matti Lais Harald Won 2-1
79 Ukkola Joni Matousek Pavel Lost 0-2
80 Karmanov Dmitry David Farkas Lost 0-2
81 Vaananen Aleksi Kirsila Pertti Lost 0-2
82 Wall Dennis Christensen Allan B. Won 2-1
83 Nikunen Ilkka Puollanne Mikko Lost 1-2
84 Miettinen Pekka Korpela Sampsa Lost 0-2
85 Kivela Mikko Pentinmaki Sami Won 2-0
86 Toikka Arho Ahtiainem Esa Won 2-0
87 Piira Petri Peltonen Niko Lost 0-2
88 Nyman Anssi Miettinen Lauri Won 2-1
89 Leppaaho Petri EtelSpelto Markus Won 2-0
90 Ilmari Helppi Juha Niemi Markus Won 2-1
91 Thille Carl Nikolajeff Victor Won 2-0
92 Vallin Hannu Prinkkila Mikko Won 2-1
93 Lehtinen Perttu Lantta Tommi Won 2-0
94 Wills Scott Nevalainen Max Won 2-0
95 Suojanen Jaakko Petrichenko Alexey Won 2-0
96 Vayrynen Eero Norin Sergey Lost 0-2
97 Assinen Ville Kaitila Zaki Won 2-0
98 Riikonen Aatu Rinne Toni Won 2-0
99 Nyberg Tuomas Bellamy Alan Won 2-1
100 Tervonen Janne Tuomi Antero Won 2-0
101 Holmberg Fredrik osala Arto Won 2-0
102 Kalliomaki Kalle Siipainen Aapo Won 2-0
103 Kondratiev Yaroslav Seppanen Sami Won 2-1
104 Karjalainen Pekka Karrman Per Won 2-1
105 Hietala Miska Karhula Aleksi Won 2-1
106 Manninen Ilkka Peltonen Miika Won 2-1
107 Taipale Markus Smirnov Alexey Won 2-1
108 Vorovatov Anton Karppinen Jesse Lost 0-2
109 Dikhnov Alexander Puurvla Antti Won 2-0
110 Roginsky Eugeny Klemetti Tuomas Won 2-0
111 Sarvi Jarno Raevaata Janne Lost 0-2
112 Karhulahti Mika Pekkanen Eero Lost 1-2
113 Kataja Jyri Leppanen Tero Won 2-0
114 Fjeld Ole Christian Pauvola Mitto Won 2-0
115 Castren Sakari Birkmanis Andris Won 2-0
116 Pokki Vaino Taipalvesi Petri Lost 1-2
117 Ammala Mikko Bobrov Peter Won 2-1
118 Turunen Harri Harkonen Janne Lost 1-2
119 Enstrom Dan Anttila Bekkev Won 2-0
120 Haapala Jani Erasaari Olli Won 2-0
121 Johansson David Nybere Janne Won 2-0
122 Kolamo Janne Smetana Michal Lost 1-2
123 Sadeghpour Johan Kokkonen Antti Won 2-1
124 Laaksonen Jussi Sundquist Pasi Won 2-1
125 Puustinen Eetu Rankka Matti Won 2-0
126 Hakanpaa Mikko Temnov Serge Won 2-0
127 Kokko Jarno Valta Jukka Lost 1-2
128 Salmikivi Heikki Niittymaki Toni Won 2-0
129 Vallioniemi Janne Hamalainen Olli Lost 0-2
130 Ageenko Mikhail Brunila Totti Lost 0-2
131 Merikanto Miikka Linnimaa Jani Won 2-0
132 Ukskoski Marko Elovaara Jani Won 2-0
133 Kivinen Antti Raitanen Samu Lost 0-2
134 Tuomi Harri Puurula Asko Drew 1-1
135 Forsman Viktor Areliusson Arelius S Lost 0-2
136 Klemetti Jussi Miettinen Miikka Won 2-0
137 Kim Kidron Kulju Tuomas Won 2-1
138 Stenberg Mikko Heiska Jaakko Won 2-0
139 Vettenranta Leif Sainio Vesa Lost 0-2
140 Halonen Kimmo Sergei Ivanov Lost 0-2
141 Sikanen Kimmo Rikberg Johan Lost 0-2
142 Ahola Marko Shavlovsky Dmitriy Lost 1-2
143 Ikonen Tatu Holmqvist Hans Erik Lost 0-2
144 Saarinen Aleksi Mantehe Launi Won 2-1
145 Rekila Panu Ankudinov Lev Lost 1-2
146 Johansson Mikael Tervonen Matti Won 2-1
147 Norris Peter Vaisanen Vesa Lost 1-2
148 Kuusela Juho Kosonen Jona Lost 0-2
149 Valitalo Pekka Pohjonen Kalle Lost 0-2
150 Myllynen Teemu Nevalainen Sauka Lost 0-2
151 Salminen Niko Puumalainen Miika Lost 1-2
152 Vanhatupa Juha-Matti Akimov Akim Won 2-0
153 Ruusunen Ari Miettinen Risto Won 2-0
154 Von Zweigbergk Martin Ivanov Pavel Lost 0-2
155 Hirvonen Juha Ville Koivisto Won 2-1
156 Hagu Veljo Asko Maatta K. Won 2-0
157 Nuortio Matti Oolo Andrus Lost 0-2
158 Helenius Timo Sypjetinne Vesa Antoro Won 2-1
159 Laine Lauri Peltokangas Henry Won 2-0
160 Hatinen Jukka Vayrynen Marko Lost 0-2
161 Jones Craig Mela Markus Lost 1-2
162 Nylund Mikko Ramela Anssi Lost 1-2
163 Tornikoski Mikko Kivikoski Mikko Lost 0-2
164 Vittaniemi Jussi Backstrom Mattias Won 2-1
165 Polso Hannu Aaltonen Jukka Lost 0-2
166 Nguyen Quang-Dong Kivikarju Mika Won 2-0
167 Gukovs Oleg Tani Indrek Lost 1-2
 
  Shvartsman Alex   *** Awarded Bye ***
  Braga Alexandre   *** Awarded Bye ***
  Hiltunen Arto A   *** Awarded Bye ***
  Bjork Artturi   *** Awarded Bye ***
  Klauser Benedikt   *** Awarded Bye ***
  Jocumsen Bjorn P   *** Awarded Bye ***
  Hothow Dominik   *** Awarded Bye ***
  Ekebom Erno   *** Awarded Bye ***
  Osmo Haljoki   *** Awarded Bye ***
  Slemr Jakub   *** Awarded Bye ***
  HSrksnen Jarno   *** Awarded Bye ***
  Duarte Joao   *** Awarded Bye ***
  Franzen Johan   *** Awarded Bye ***
  Gary Justin   *** Awarded Bye ***
  Jussi Maki-Tuuri   *** Awarded Bye ***
  Kiukkonen Markus   *** Awarded Bye ***
  Punakallio Mikko   *** Awarded Bye ***
  Snygg Mikko   *** Awarded Bye ***
  Herzog Nicolai   *** Awarded Bye ***
  Boeken Noah   *** Awarded Bye ***
  Ruel Olivier   *** Awarded Bye ***
  Odegaard Oyvind   *** Awarded Bye ***
  Fuller Ryan   *** Awarded Bye ***
  Toikko Sappo   *** Awarded Bye ***
  Eskeland Sigurd   *** Awarded Bye ***
  Kosicka Tomas   *** Awarded Bye ***
  Walamies Tomi   *** Awarded Bye ***
  Dobson Tony   *** Awarded Bye ***
  Nieminen Tuomo   *** Awarded Bye ***
  Komanicky Vladimir   *** Awarded Bye ***
  Mowshowitz Zvi   *** Awarded Bye ***
  Jorstedt Mattias   *** Awarded Bye ***

Latest Event Coverage Articles

December 4, 2021

Innistrad Championship Top 8 Decklists by, Adam Styborski

The Innistrad Championship has its Top 8 players! Congratulations to Christian Hauck, Toru Saito, Yuuki Ichikawa, Zachary Kiihne, Simon Görtzen, Yuta Takahashi, Riku Kumagai, and Yo Akaik...

Learn More

November 29, 2021

Historic at the Innistrad Championship by, Mani Davoudi

Throughout the last competitive season, we watched as Standard and Historic took the spotlight, being featured throughout the League Weekends and Championships. The formats evolved with e...

Learn More

Articles

Articles

Event Coverage Archive

Consult the archives for more articles!

See All