Round 7 Results (By Table)

Posted in Event Coverage on October 29, 2000

By Wizards of the Coast

Table Player Opponent Result
1 Hiltunen Arto A Jorstedt Mattias Won 2-0
2 Osmo Haljoki Courtois Frederic Won 2-1
3 Bouchaib Rosales Messaoud Sihvonen Teemu Won 2-0
4 Fuller Ryan Ekebom Erno Won 2-0
5 Boeken Noah Tikkakoski Antti Won 2-0
6 R Monsen Haakon Kirsila Pertti Won 2-1
7 Wills Scott Thoren Jens Lost 0-2
8 Leander Erik Jeudon Florent Drew 0-0-3
9 Herzog Nicolai Mowshowitz Zvi Lost 1-2
10 Ruel Olivier Winkelmann Horst Lost 1-2
11 Jussi Maki-Tuuri Gundersen Thomas F. Lost 0-2
12 Hietala Miska Walamies Tomi Drew 0-0-3
13 Ronaldson Ben Rissanen Toni Drew 0-0-3
14 Yatsenko Alex Buene Oystein Drew 0-0-3
15 Harkonen Janne Strakhov Alexander Won 2-0
16 Ruel Antoine Duarte Joao Won 2-0
17 Koski Sampo Wall Mike Drew 0-0-3
18 Enstrom Dan Rosenstrom Tom Drew 0-0-3
19 Kosicka Tomas Kotiranta Tuomas Drew 0-0-3
20 Hothow Dominik Speransky Konstantin Lost 1-2
21 Sadeghpour Johan Bjork Artturi Drew 0-0-3
22 Klauser Benedikt Punakallio Mikko Won 2-0
23 Gary Justin Gentric Stephane Won 2-0
24 Karlsson Morgan Odegaard Oyvind Lost 0-2
25 HSrksnen Jarno Slemr Jakub Won 2-1
26 Toikko Sappo Gillberg Jussi Drew 0-0-3
27 Korkki Tomi Lehtonen Eetu Lost 0-2
28 Marikainen Tekka Osterberg Richard Lost 0-2
29 Valkas Juha_J Rybalchenko Andrey Lost 1-2
30 Ruohola Juho Stenberg Mikko Won 2-1
31 Davydova Janna Jocumsen Bjorn P Lost 0-2
32 Kalliomaki Kalle Eriksson Daniel Won 2-0
33 KoskimSki Antti Grinev Sergey Won 2-1
34 Lepisto Pekka Peltonen Niko Won 2-0
35 Ericsson Stefan Linder David Drew 1-1
36 Nikolajeff Victor Salovaara Jussi Won 2-1
37 Nieminen Tuomo Ukkola Joni Won 2-0
38 Snygg Mikko Karjalainen Pasi Won 2-1
39 Etelapera Marko Roginsky Eugeny Won 2-0
40 David Farkas Peuta Heikki Lost 0-2
41 Manninen Ilkka Karki Klaus Lost 0-2
42 Sergei Ivanov Ssderberg Richard Lost 0-2
43 Mansson Daniel D Jarvelainen Eemeli Won 2-1
44 Kirjokangas Mikko Nguyen Quang-Dong Won 2-1
45 Riikonen Aatu Nenye Vesa Won 2-0
46 Matousek Pavel Pekkanen Eero Won 2-0
47 Franzen Johan Vanhanen Tuomas Won 2-0
48 Hietala Markus Saranpaa Ville Lost 0-2
49 Kolomeyko Yuri Nyman Anssi Won 2-0
50 Toikka Arho Jedeteldt Patrick Won 2-0
51 Hippelainen Joonas Van Cleave Trey Lost 0-2
52 David Naslund Soininen Antti Lost 1-2
53 Hakanpaa Mikko Laaja Jarkko Won 2-1
54 Aku Kalajo Karjalainen Pekka Lost 1-2
55 Taipale Markus Juha Ronnman Won 2-1
56 Gardelin Jonas Hatinen Antti J Won 2-0
57 Niemi Markus Vesterback Joni Won 2-1
58 Eskeland Sigurd Tarvainen Antti Lost 0-2
59 Simola Antti Vallivaara Ilari Won 2-1
60 Dobson Tony Pohjonen Kalle Won 2-1
61 Ramela Anssi Lehtinen Jussi Lost 0-2
62 Tagunov Denis Oja Olli_M Lost 1-2
63 Vorona Deniss Jonsson Anton Lost 0-2
64 Sandorf Jan Leiviska Jouni Won 2-0
65 Wickstrand Jaakko Turunen Harri Lost 0-2
66 Mantikangas Mikael Lehtinen Perttu Won 2-0
67 Thille Carl Komanicky Vladimir Won 2-0
68 Johansson David Kolamo Janne Lost 0-2
69 Puurvla Antti Ahokas Jonne Won 2-0
70 Firsov Konstantin Karmanov Dmitry Won 2-0
71 Braga Alexandre Ilmari Helppi Juha Lost 1-2
72 Konyshev Dmitry Nuutinen Petni Won 2-0
73 Salminen Aki Kostylyov Alexey Won 2-0
74 Chernyshev Georg Hirvi Joonatan Won 2-0
75 Bakirov Rustam Salmikivi Heikki Won 2-0
76 Kiviharju Jani Schildt Henri Lost 0-2
77 Merikanto Miikka Valta Jukka Lost 0-2
78 Laaksonen Jussi Karppinen Jesse Lost 1-2
79 Nyberg Tuomas Helenius Timo Lost 0-2
80 Nevalainen Max Tuomi Antero Won 2-0
81 Sainio Vesa Vanhaoja Ari Won 2-0
82 Lindholm Jonas Korpela Sampsa Lost 0-2
83 Tuomi Vesa Norris Peter Drew 1-1
84 Rikberg Svante Nybere Janne Lost 1-2
85 Akinfiev Alexander Wall Dennis Won 2-0
86 Vorovatov Anton Bakke Geir G Won 2-1
87 Smetana Michal Brown Jonathan Lost 0-2
88 Jonsson Andreas Vainnikainen Tommi Won 2-0
89 Klemetti Tuomas Sarvi Jarno Lost 0-2
90 Afanasenko Dmitry Tourovski Boris Won 2-0
91 Heikinniemi Tommi Junnilainen Timo Won 2-0
92 Seppanen Sami Birkmanis Andris Won 2-0
93 Lakoma Kari Laaja Janne Won 2-1
94 Tervonen Janne Niinsto Juha Won 2-0
95 Larvanko Lasse Laine Lauri Won 2-0
96 Rade Olle Fjeld Ole Christian Won 2-0
97 Kiukkonen Markus Zlotoiabko Boris Lost 0-2
98 Heiramo Petri Spolnikov Pavel Won 2-1
99 Kataja Jyri Puustinen Eetu Won 2-1
100 Christensen Allan B. Vaisanen Vesa Won 2-0
101 Peltonen Miika Dikhnov Alexander Won 2-0
102 Jalonen Juha Saari Pertti Won 2-0
103 Lynn Jamie Shavlovsky Dmitriy Lost 0-2
104 Puumalainen Miika Kivikoski Mikko Won 2-0
105 Reich Philip Ollila Mika Lost 1-2
106 Kuusniemi Kuisma Kondratiev Yaroslav Lost 0-2
107 Hiltunen Jussi Pihl Markus Lost 0-2
108 Malin Antti Smirnov Alexey Lost 1-2
109 Wathen Petri Sundquist Pasi Won 2-1
110 Anttila Bekkev Philippov Sergey Lost 0-2
111 Karhulahti Mika Sundell Josua Won 2-0
112 Miettinen Miikka Hagu Veljo Won 2-0
113 Raitanen Samu Ukskoski Marko Drew 1-1
114 Jakobsen Martin Brunila Totti Lost 0-2
115 Pauvola Mitto Krasilnikov Andrei Lost 0-2
116 Forsman Viktor Klemetti Jussi Lost 1-2
117 Ankudinov Lev Johansson Mikael Lost 1-2
118 Oolo Andrus Linnimaa Jani Lost 1-2
119 Aaltonen Jukka Tuomi Harri Lost 0-2
120 Mertalo Oskari Leppaaho Petri Won 2-0
121 Heiska Jaakko Vallin Hannu Lost 1-2
122 Rekila Panu Pynnonen Erkka Lost 1-2
123 Karhula Aleksi Lantta Tommi Lost 0-2
124 Petrichenko Alexey Siipainen Aapo Lost 1-2
125 Gukovs Oleg Rinne Toni Won 2-0
126 Puurula Asko Vaananen Aleksi Drew 0-0-3
127 Galitzyn Michael Halonen Kimmo Drew 0-0-3
128 Castren Sakari Brandt Mikael Won 2-0
129 Taipalvesi Petri Lauri Martti Won 2-1
130 Laukkanen Juha Bobrov Peter Won 2-1
131 Ivanov Pavel Temnov Serge Won 2-0
132 Rankka Matti Salminen Niko Lost 1-2
133 Piira Petri Kuusniemi Tuomas Lost 1-2
134 Akimov Akim Vallioniemi Janne Won 2-0
135 Vanhatupa Juha-Matti Myllynen Teemu Won 2-0
136 Holmqvist Hans Erik Kim Kidron Lost 0-2
137 Erasaari Olli Areliusson Arelius S Drew 0-0-3
138 Kivikarju Mika Tani Indrek Won 2-1
139 Tuomi Lauri Polso Hannu Won 2-1
140 Sikanen Kimmo Tuomi Sami Lost 0-2
141 Nylund Mikko Tornikoski Mikko Won 2-0
142 Ageenko Mikhail Tervonen Matti Won 2-0
 
  Kuusela Juho   *** BYE ***

Latest Event Coverage Articles

December 4, 2021

Innistrad Championship Top 8 Decklists by, Adam Styborski

The Innistrad Championship has its Top 8 players! Congratulations to Christian Hauck, Toru Saito, Yuuki Ichikawa, Zachary Kiihne, Simon Görtzen, Yuta Takahashi, Riku Kumagai, and Yo Akaik...

Learn More

November 29, 2021

Historic at the Innistrad Championship by, Mani Davoudi

Throughout the last competitive season, we watched as Standard and Historic took the spotlight, being featured throughout the League Weekends and Championships. The formats evolved with e...

Learn More

Articles

Articles

Event Coverage Archive

Consult the archives for more articles!

See All