Round 8 Results (By Player)

Posted in Event Coverage on October 29, 2000

By Wizards of the Coast

Player Opponent Result
Bjork Artturi * Kalliomaki Kalle Won 2-1
Boeken Noah Fuller Ryan Drew 0-0-3
Bouchaib Rosales Messaoud R Monsen Haakon Won 2-0
Buene Oystein Ruohola Juho * Won 2-0
Courtois Frederic Jorstedt Mattias Lost 0-2
Dobson Tony Duarte Joao * Lost 0-2
Duarte Joao * Dobson Tony Won 2-0
Ekebom Erno Ruel Antoine Won 2-0
Enstrom Dan * Koski Sampo * Won 2-0
Firsov Konstantin Franzen Johan Lost 0-2
Franzen Johan Firsov Konstantin Won 2-0
Fuller Ryan Boeken Noah Drew 0-0-3
Gary Justin Klauser Benedikt Won 2-0
Gillberg Jussi Rosenstrom Tom * Lost 1-2
Gundersen Thomas F. Harkonen Jarno Won 2-0
Harkonen Janne * Speransky Konstantin * Won 2-0
Harkonen Jarno Gundersen Thomas F. Lost 0-2
Herzog Nicolai Ruel Olivier Won 2-0
Hietala Miska * Rybalchenko Andrey * Lost 0-2
Hiltunen Arto A Osmo Haljoki * Won 2-1
Hothow Dominik Korkki Tomi * Won 2-0
Jeudon Florent Toikko Sappo Won 2-1
Jocumsen Bjorn P Walamies Tomi Lost 0-2
Jorstedt Mattias Courtois Frederic Won 2-0
Jussi Maki-Tuuri * Snygg Mikko Lost 0-2
Kalliomaki Kalle Bjork Artturi * Lost 1-2
Klauser Benedikt Gary Justin Lost 0-2
Korkki Tomi * Hothow Dominik Lost 0-2
Kosicka Tomas Wall Mike * Won 2-1
Koski Sampo * Enstrom Dan * Lost 0-2
Kotiranta Tuomas * Leander Erik * Lost 0-2
Leander Erik * Kotiranta Tuomas * Won 2-0
Lehtonen Eetu * Sadeghpour Johan Lost 1-2
Lepisto Pekka * Slemr Jakub Won 2-0
Mansson Daniel Mantikangas Mikael * Won 2-0
Mantikangas Mikael * Mansson Daniel Lost 0-2
Mowshowitz Zvi Odegaard Oyvind Won 2-1
Odegaard Oyvind Mowshowitz Zvi Lost 1-2
Osmo Haljoki * Hiltunen Arto A Lost 1-2
Osterberg Richard Ronaldson Ben Won 2-1
Punakallio Mikko Strakhov Alexander Lost 0-1
R Monsen Haakon Bouchaib Rosales Messaoud Lost 0-2
Rissanen Toni Yatsenko Alex * Won 2-0
Ronaldson Ben Osterberg Richard Lost 1-2
Rosenstrom Tom * Gillberg Jussi Won 2-1
Ruel Antoine Ekebom Erno Lost 0-2
Ruel Olivier Herzog Nicolai Lost 0-2
Ruohola Juho * Buene Oystein Lost 0-2
Rybalchenko Andrey * Hietala Miska * Won 2-0
Sadeghpour Johan Lehtonen Eetu * Won 2-1
Saranpaa Ville * Tarvainen Antti Lost 0-2
Sihvonen Teemu * Winkelmann Horst * Lost 0-2
Slemr Jakub Lepisto Pekka * Lost 0-2
Snygg Mikko Jussi Maki-Tuuri * Won 2-0
Speransky Konstantin * Harkonen Janne * Lost 0-2
Strakhov Alexander Punakallio Mikko Won 1-0
Tarvainen Antti Saranpaa Ville * Won 2-0
Thoren Jens Tikkakoski Antti * Won 2-1
Tikkakoski Antti * Thoren Jens Lost 1-2
Toikko Sappo Jeudon Florent Lost 1-2
Walamies Tomi Jocumsen Bjorn P Won 2-0
Wall Mike * Kosicka Tomas Lost 1-2
Winkelmann Horst * Sihvonen Teemu * Won 2-0
Yatsenko Alex * Rissanen Toni Lost 0-2

Latest Event Coverage Articles

December 4, 2021

Innistrad Championship Top 8 Decklists by, Adam Styborski

The Innistrad Championship has its Top 8 players! Congratulations to Christian Hauck, Toru Saito, Yuuki Ichikawa, Zachary Kiihne, Simon Görtzen, Yuta Takahashi, Riku Kumagai, and Yo Akaik...

Learn More

November 29, 2021

Historic at the Innistrad Championship by, Mani Davoudi

Throughout the last competitive season, we watched as Standard and Historic took the spotlight, being featured throughout the League Weekends and Championships. The formats evolved with e...

Learn More

Articles

Articles

Event Coverage Archive

Consult the archives for more articles!

See All