Feature Match Round Fourteen - Mattias Kettil vs. Paweł Padziunas

Posted in NEWS

Paweł przegrał tylko jedną grę w drugim dniu Grand Prix Warsaw i walczył o jak najlepsze miejsce w turnieju. W czternastej turze trafił na Mattiasa Kettila , utytułowanego gracza z Niemiec. Paweł grał UWR dekiem, Mattias zaś WUB Desolatorem z duża ilością discardu.

Obaj gracze wyrzucili po 4 oczka na kostce ale drugi rzut zadecydował że zacznie Paweł. Przez pierwsze kilka tur gracze ograniczali się jedynie do wystawiania lądów, pierwszy czar rzucił Mattias niszcząc Vindicatem Shivan Oasis Pawła. Turę później kolejnym Vindicatem zniszczył drugiego Shivan Oasisa, tymczasowo odcinając Pawłowi źródła zielonej many. Paweł jednak miał jak zapłacić za Raging Kavu, który zadał pierwsze obrażenia przeciwnikowi. Niestety turę później u Kettila pojawił się Spectral Lynx który zahamował ataki Raginga. Paweł szukał odpowiedzi na zaistniałą sytuację rzucając Fact or Fiction , w odpowiedzi Mattias również zagrał Fakty biorąc kolejne Fact or Fiction oraz Gerrard's Verdict. Paweł, ze swoich Faktów zdecydował się wziąć Ceta Sanctuary oraz lady pozwalające mu podreperować nieco zasoby mana. Gerrard Verdict nakazał Pawłowi zdiskardowac ląd i Raging Kavu. Z końcem tury Kettil rzucił kolejne Fakty do podziału mając do wyboru 2 Proby lub 2 Recoile i Yawgmoth's Agendę. Mattias zdecydował się na drugą opcję i wystawił Spectral Lynxa. Recoil szybko został wykorzystany i wrócił na rękę Raginga , Paweł zaś zdiskardował Mangustę. Kolejny Gerrard's Verdict został skontrowany Mystic Snakiem. Obydwaj gracze nawzajem się atakowali a Mattias kolejny już raz zagrał Fact or Fiction, dobierając tym razem Gerrard's Verdict, ląd oraz Dromar's Charm. W swojej turze Mattias pozbawił przeciwnika prawie wszystkich kart z ręki, zagrał bowiem aż 2 werdykty!!! Kolejny atak Lynxem zostawił Padziunasa na 14 punktach życia, Paweł chciał jeszcze rzucić Prophetic Bolta ten jednak zostal skontrowany Charmem. To był już jednak koniec gry. Kettil wystawił Desolation Angela z kikerem i Padziunas bez szans na wygraną poddał grę.

Mattias Kettil vs. Paweł Padziunas, 1-0

Paweł mulliganował się do 6 kart nie znajdując na początkowej ręce lądów. Druga ręka była jednak satysfakcjonująca i w drugiej turze pojawiła się Blurred Mongoose. Kettil zapobiegł szybkiemu beatdownowi wystawiając Ravenous Ratsy. Próba zdiskardowania kolejnych kart z ręki Pawła dzięki werdyktowi gerrarda została skontrowana Prohibitem. Następny Gerrard's Verdict napotkał Mystic Snaka, który zaatakowal w kolejnej turze. Mattias tymczasem zniszczył Vindicatem jedyne źródło czerwonej many Pawła, ten jednak zdażyl pobrać mana i zabić Urza's Ragem szczury. Wystawienie Lynxa przez Kettila zastopowało całkowicie Pawła, a Lobotomia została skontrowana Gainsayem. Kilka tur trwał impas - Lynx szachował ataki Pawła. Kettil tymczasem rzucił Fakty by dociągnąć Dromar's Charma oraz ląd. Gdy turę później Kettil zagrał Desolation Angela z kikerem, Paweł nie mając na ręku kontry lub Repulsa złożył karty. Okazało się że kolejną kartą jaka by doszła Padziunasowi był ... Repulse.

Mattias Kettil vs. Paweł Padziunas, 2-0