Round 3 Results (by Player)

Posted in Feature

By Wizards of the Coast

TeamResult Opponent
A.S.K.Won 2-1vsMakashita
AAAWon 2-1vsChicago Miracle
ABCCLost 0-3vsTeam Scarecrow
AbsoluteLost 1-2vsPotato Peach
AibonWon 2-1vsYopparai-Tai
Ain't afraid to dieLost 0-3vsMagic Square
Air OrangeLost 1-2vsNanten-Babaten
Akebono OyakatanhoizaLost 0-3vsFB Shinjo Sendenbu
Akko ni OmakaseDrew 1-1-1vsAsterisk
All time 6000yenLost 0-2-1vsTrickster
Ancestral MemoriesLost 1-2vsInore
Apocalypse * BYE *
Army of SerraLost 1-2vsPrince Hirotaka
Ascalon PlusLost 0-2-1vsFC Nasu
Asian PapillonWon 2-1vsTeam Yushima
AsteriskDrew 1-1-1vsAkko ni Omakase
ATOKDrew 1-1-1vsMropaganda
AyuLost 0-3vsCrimson
BBALost 1-2vsTeam moto@ssk
BenefactorWon 2-1vsLemegeton
Blue ViceLost 0-3vsYumenomatayume
Bon VoyageLost 1-2vsPoor Shark
Card HasanWon 3-0vsSetsugetsuka Osaka
ChackWon 2-1vsSK-2
Chiban DragonLost 1-2vsTriple Mulligan
Chicago MiracleLost 1-2vsAAA
Choco ChipDrew 1-1-1vsUni-Ikura
Churuneko the ThirdLost 1-2vsTeam Geddon Beta
Circle Money DraftLost 1-2vsDekiru-Kana?
Clash CappuccinoWon 2-1vsCool Mints
Cool MintsLost 1-2vsClash Cappuccino
CrashWon 2-1vsTeam M.O.B
CrimsonWon 3-0vsAyu
Dai San GenWon 3-0vsTeam Aladdin's Ring
DaisisziDrew 1-1-1vsTogather Friends
Ddon ArmageLost 1-2vsTeam PPB
Death CrimsonWon 3-0vsZZZZZ
DEFENCER MinorWon 3-0vsWis Type Ing
Dekiru-Kana?Won 2-1vsCircle Money Draft
DENNYWon 2-0-1vsZZZ Sleepyhead
DERAPINWon 3-0vsTeam Gaijin
DokudenpaLost 1-2vsTeam Shige
Duel MachineLost 1-2vsSnowslide
Duel Revolution 21Won 2-1vsWih
Durress Hymm HippyWon 2-1vsOGIRO
Echigoya InboudanWon 2-1vsTeam Shinadashi
EMCWon 2-1vsSiki (Tochigi)
Empty LuckWon 2-1vsOrcish Spirit Guide
Ertai's DiciplesDrew 1-1-1vsZuruki
ESDrew 1-1-1vsGO
ExcutionersWon 2-1vsLoafing Giants
FB Shinjo SendenbuWon 3-0vsAkebono Oyakatanhoiza
FC NasuWon 2-0-1vsAscalon Plus
Fire BeatWon 2-1vsMeruhen World
FlowersLost 1-2vsH.W.A
Fruits BasketWon 3-0vsMorisawa Juku
Fujieda LaboratoryLost 1-2vsYanitetsu
GagazukuWon 2-1vsMORI-SAI
GingareWon 2-1vsTeam ChoSoku Hayata
Gloval VoiceDrew 1-1-1vsSAWAYAKA
GODrew 1-1-1vsES
Go RengerWon 2-1vsIori
Goblin Digging TeamWon 3-0vsHiruman
GochininarimasuWon 2-1vsHirarin Tokano
God only knowsLost 1-2vsObjects
Gonzo the CoreWon 2-1vsPonkotsu Hiyori
G-threeDrew 1-1-1vsHarapeko Max
GunjackLost 1-2vsL-Forest
H.W.AWon 2-1vsFlowers
HahtleLost 0-3vsSukkiri Anichama
Hands of GloryLost 1-2vsTeam Marui
Harapeko MaxDrew 1-1-1vsG-three
HigeWon 3-0vsMeidaimae
HigediceLost 1-2vsTa-I-Ya-Ki
Hirarin TokanoLost 1-2vsGochininarimasu
HirumanLost 0-3vsGoblin Digging Team
Hit and T3Lost 0-3vsTeam Machinamix
HQWon 2-1vsSWO
HTDLost 1-2vsNagator's
Ikeike Family FightersWon 2-1vsInitial T
IMABIKI AWon 2-0-1vsUsagisan Team
IMABIKI BWon 3-0vsTeam Precis
Initial TLost 1-2vsIkeike Family Fighters
InoreWon 2-1vsAncestral Memories
IoriLost 1-2vsGo Renger
JAKUROWon 3-0vsNew Type
JunkLost 1-2vsSuicide
Kamiho Top ThreeLost 0-3vsPiyokuri-Shovo
Kashimo EyesLost 1-2vsShinikake Captain
Kavu the PlaneswalkerLost 1-2vsStampys
KinshachiWon 1-0-2vsSorcerer Hunters
KOJIMA-S.SLost 1-2vsScrambled Steak
Kou II ZikoLost 1-2vsTeam Nama Iccyo!
LemegetonLost 1-2vsBenefactor
L-ForestWon 2-1vsGunjack
Lion HeartLost 0-3vsYaburon
Loafing GiantsLost 1-2vsExcutioners
Love and HopeLost 1-2vsOO Parts
LSCLost 1-2vsOhwarai no Genki
LuciferLost 1-2vsSankenbunritsu
Machida Magic ClubLost 0-3vsOrewa Fukushima DA
Magic SquareWon 3-0vsAin't afraid to die
Mahamoti in Hi-SoftLost 0-3vsQueen and Slaves
MakashitaLost 1-2vsA.S.K.
Mana CharmerWon 3-0vsSilhouette on Mirror
Manabard KeepersWon 3-0vsTaro
Marimo MakerLost 0-3vsTroopers
Matano Beat The BandoDrew 1-1-1vsTeam TS
MegaronWon 2-1vsNo Future
MeidaimaeLost 0-3vsHige
Meruhen WorldLost 1-2vsFire Beat
MisculuculationWon 2-1vsMMR alpha
MKGWon 3-0vsTeam Potato
MMR alphaLost 1-2vsMisculuculation
MONX2Won 3-0vsSaproling
MORI-SAILost 1-2vsGagazuku
Morisawa JukuLost 0-3vsFruits Basket
MropagandaDrew 1-1-1vsATOK
My Name is SamLost 1-2vsOdawara's
Nagator'sWon 2-1vsHTD
Naibu BunretsuWon 2-1vsNot Treasure Hunter
Nanten-BabatenWon 2-1vsAir Orange
Napan de OpeiLost 1-2vsTeam Magicschool
NegiLost 1-2vsShinsengumi Zero
New TypeLost 0-3vsJAKURO
News Rimix 2001Won 3-0vsYomiuri Land Dog
NISIKIWon 2-1vsTeam Food Chain
No FutureLost 1-2vsMegaron
nombe.nomWon 3-0vsTeam Work
Not Treasure HunterLost 1-2vsNaibu Bunretsu
ObjectsWon 2-1vsGod only knows
Ochi ILost 0-2-1vsSuberikomi
Odawara'sWon 2-1vsMy Name is Sam
OGIROLost 1-2vsDurress Hymm Hippy
Ohwarai no GenkiWon 2-1vsLSC
OO PartsWon 2-1vsLove and Hope
Orcish Spirit GuideLost 1-2vsEmpty Luck
Orewa Fukushima DAWon 3-0vsMachida Magic Club
Out of OrderWon 3-0vsTeam Geisya
Over Kill EngineDrew 1-1-1vsTeam BIRO
Panzer Hunters JOLost 0-1-2vsTeam 25:17
Peta PetaWon 2-1vsTeam Karasawa Z
Piyokuri-ShovoWon 3-0vsKamiho Top Three
P-KiesWon 2-1vsUnluckey's
Poker FaceLost 1-2vsTeam Karasawa Y
Ponkotsu HiyoriLost 1-2vsGonzo the Core
Poor SharkWon 2-1vsBon Voyage
Potato PeachWon 2-1vsAbsolute
Prince HirotakaWon 2-1vsArmy of Serra
ProbeLost 1-2vsTeam MSSJ
Q.E.D.Lost 1-2vsYasagure Brothers
Queen and SlavesWon 3-0vsMahamoti in Hi-Soft
RakeruWon 3-0vsTeam Green
Reckless TriskelionLost 0-3vsTeam ToDo
Red SnakeWon 2-1vsTeam Ensureing Bridge
RegnevaDrew 1-1-1vsTeam Emon Staff
Ribbon DragonsLost 1-2vsZIO MATRIX
RikarinWon 3-0vsTeam Ignis
Rio!Won 3-0vsTeam 830 Soshireibu
RupanWon 2-1vsTeam Same
Sakura GumiLost 1-2vsTeam XR with M
SamuraiWon 3-0vsUltraman
SankenbunritsuWon 2-1vsLucifer
SaprolingLost 0-3vsMONX2
SAWAYAKADrew 1-1-1vsGloval Voice
Scrambled SteakWon 2-1vsKOJIMA-S.S
Setsugetsuka OsakaLost 0-3vsCard Hasan
Shikaku Maniacs SharpLost 1-2vsTeam Apprentice
Shinikake CaptainWon 2-1vsKashimo Eyes
Shinsei Curry TeikokuLost 0-3vsSoul Edge
Shinsengumi ZeroWon 2-1vsNegi
Siki (Kanagawa)Lost 1-2vsSusiyan
Siki (Tochigi)Lost 1-2vsEMC
Silhouette on MirrorLost 0-3vsMana Charmer
SK-2Lost 1-2vsChack
SnowslideWon 2-1vsDuel Machine
SohtenjuWon 2-1vsTeam Bonkura
SORADrew 1-1-1vsWiz type KOF
Sorcerer HuntersLost 0-1-2vsKinshachi
Soul EdgeWon 3-0vsShinsei Curry Teikoku
Souls of RugernaLost 1-2vsYokohama Kaidashikkiko
STLost 1-2vsTeam Thirties
StampysWon 2-1vsKavu the Planeswalker
Stay CoolWon 2-1vsUemura
SuberikomiWon 2-0-1vsOchi I
SuicideWon 2-1vsJunk
Sukkiri AnichamaWon 3-0vsHahtle
Super DrawLost 1-2vsYTT
SusiyanWon 2-1vsSiki (Kanagawa)
SutLost 0-3vsTiimumei Mikettei
SWOLost 1-2vsHQ
Taifu HokakuninWon 2-1vsTeam Ark
Ta-I-Ya-KiWon 2-1vsHigedice
Tanshoku club with 25Won 2-1vsTeam M.S.O
TaroLost 0-3vsManabard Keepers
Team 25:17Won 1-0-2vsPanzer Hunters JO
Team 830 SoshireibuLost 0-3vsRio!
Team Aladdin's RingLost 0-3vsDai San Gen
Team ApprenticeWon 2-1vsShikaku Maniacs Sharp
Team ArkLost 1-2vsTaifu Hokakunin
Team BIRODrew 1-1-1vsOver Kill Engine
Team BonkuraLost 1-2vsSohtenju
Team ChoSoku HayataLost 1-2vsGingare
Team Emon StaffDrew 1-1-1vsRegneva
Team Ensureing BridgeLost 1-2vsRed Snake
Team Food ChainLost 1-2vsNISIKI
Team GaijinLost 0-3vsDERAPIN
Team Geddon BetaWon 2-1vsChuruneko the Third
Team GeisyaLost 0-3vsOut of Order
Team GreenLost 0-3vsRakeru
Team Heli 2ULost 0-3vsVoice of Soul
Team IgnisLost 0-3vsRikarin
Team ImabikiWon 2-1vsTeam Sake
Team Karasawa XLost 1-2vsWakame Pack
Team Karasawa YWon 2-1vsPoker Face
Team Karasawa ZLost 1-2vsPeta Peta
Team M.O.BLost 1-2vsCrash
Team M.S.OLost 1-2vsTanshoku club with 25
Team MachinamixWon 3-0vsHit and T3
Team MagicschoolWon 2-1vsNapan de Opei
Team MaruiWon 2-1vsHands of Glory
Team moto@sskWon 2-1vsBBA
Team MSSJWon 2-1vsProbe
Team Nama Iccyo!Won 2-1vsKou II Ziko
Team PillageLost 1-2vsTeam Yamashi
Team PotatoLost 0-3vsMKG
Team PPBWon 2-1vsDdon Armage
Team PrecisLost 0-3vsIMABIKI B
Team Rune FactoryLost 1-2vsTeam Shinjo
Team SakeLost 1-2vsTeam Imabiki
Team SameLost 1-2vsRupan
Team ScarecrowWon 3-0vsABCC
Team Sennyo PlusDrew 1-1-1vsZebra
Team ShigeWon 2-1vsDokudenpa
Team ShinadashiLost 1-2vsEchigoya Inboudan
Team ShinjoWon 2-1vsTeam Rune Factory
Team ThirtiesWon 2-1vsST
Team ToDoWon 3-0vsReckless Triskelion
Team TSDrew 1-1-1vsMatano Beat The Bando
Team U.D.ALost 1-2vsViva Magic
Team WorkLost 0-3vsnombe.nom
Team XR with MWon 2-1vsSakura Gumi
Team YamashiWon 2-1vsTeam Pillage
Team YushimaLost 1-2vsAsian Papillon
Tiimumei MiketteiWon 3-0vsSut
Togather FriendsDrew 1-1-1vsDaisiszi
Tokyo ButtiesWon 3-0vsW.Y.S
TricksterWon 2-0-1vsAll time 6000yen
Triple MulliganWon 2-1vsChiban Dragon
TroopersWon 3-0vsMarimo Maker
UemuraLost 1-2vsStay Cool
UltramanLost 0-3vsSamurai
Uni-IkuraDrew 1-1-1vsChoco Chip
Unluckey'sLost 1-2vsP-Kies
Usagisan TeamLost 0-2-1vsIMABIKI A
Viva MagicWon 2-1vsTeam U.D.A
Voice of SoulWon 3-0vsTeam Heli 2U
W.Y.SLost 0-3vsTokyo Butties
Wakame PackWon 2-1vsTeam Karasawa X
WihLost 1-2vsDuel Revolution 21
Wis Type IngLost 0-3vsDEFENCER Minor
Wiz type KOFDrew 1-1-1vsSORA
Wizard's BrainLost 1-2vswww.alphabetaunlimited.com
www.alphabetaunlimited.comWon 2-1vsWizard's Brain
YaburonWon 3-0vsLion Heart
YanitetsuWon 2-1vsFujieda Laboratory
Yasagure BrothersWon 2-1vsQ.E.D.
Yokohama KaidashikkikoWon 2-1vsSouls of Rugerna
Yomiuri Land DogLost 0-3vsNews Rimix 2001
Yopparai-TaiLost 1-2vsAibon
YTTWon 2-1vsSuper Draw
YumenomatayumeWon 3-0vsBlue Vice
ZebraDrew 1-1-1vsTeam Sennyo Plus
ZIO MATRIXWon 2-1vsRibbon Dragons
ZurukiDrew 1-1-1vsErtai's Diciples
ZZZ SleepyheadLost 0-2-1vsDENNY
ZZZZZLost 0-3vsDeath Crimson

Latest Feature Articles

FEATURE

June 24, 2022

Double Masters 2022 Release Notes by, Jess Dunks

Compiled by Jess Dunks Document last modified April 4, 2022 PDF Download Links:English | 中国话,汉语;中文 | Français | Deutsch | 日本語 The Release Notes include information concerning the relea...

Learn More

FEATURE

June 17, 2022

Social Play Opportunities in D&D and Magic: The Gathering by, Wizards of the Coast

We're back, following our third and final Office Hours for the Commander Legends: Battle for Baldur's Gate set. We recently welcomed our final set of guests, Game Designer Ellie Rice, Sen...

Learn More

Articles

Articles

Feature Archive

Consult the archives for more articles!

See All