First Draft Pods

Posted in NEWS

Pod Seat Name
1 1 Oldfield Matthieu (FR)
  7 Nessler Michael (DE)
  2 Edbury Richard (WAL)
  5 Winter Joost (NL)
  6 Kearney David (IE)
  3 Jean Philippe (FR)
  8 Jensen Niels N (DK)
  4 Franzén Johan (SE)
2 3 Lunau Anton (DK)
  8 Waller Sam (ENG)
  6 Courtois Frederic (FR)
  5 Marcin Sados (PL)
  7 Tejnsky Petr (CZ)
  4 Nitter Eivind (NO)
  2 Bajsic Bojan (SK)
  1 krbec iga (SK)
3 4 Nassif Gabriel (FR)
  7 Wraith Mark (ENG)
  2 Bingen Sturla (NO)
  1 Fiore Stefano (IT)
  8 Burgess Mark Roy (WAL)
  5 Jirao Filipe (PT)
  3 Shinkins Stewart (IE)
  6 Donaldson Andrew (SCO)
4 6 Soubrie Gregoire (FR)
  4 Costa Jorge (PT)
  8 Kaldre Juhan (EE)
  3 Cools Pierre (BE)
  7 Chan Tiago (PT)
  1 Österberg Richard (SE)
  5 Remie Jeroen (NL)
  2 Petrov Eugeny (RU)
5 3 Magnusson Mikael (SE)
  1 Kettil Mattias (SE)
  8 Papp Gabor (HU)
  7 Cedercrantz Martin (SE)
  5 Thorn Jens (SE)
  2 Shin Min (DE)
  6 Sighvatsson Yngvi (IS)
  4 Tomcani Jan (SK)
6 6 Grossmann Vasco (PT)
  8 Geertsen Svend S (DK)
  7 Fehr Christian (CH)
  2 Ozsvald Richard (SK)
  1 Jensen Thomas D (DK)
  3 Stanoev Ivan (TCH)
  5 Yeh Gottlieb (DE)
  4 Rodrigues Marcio (PT)
7 6 Walsh Justin (IE)
  8 Osorio Joao (PT)
  2 Didierjean Thomas (FR)
  3 Deery Martin (IE)
  4 Wall Mike (FI)
  7 Pascoli Mario (IT)
  1 Jefferson Nigel (ENG)
  5 Poussiere Gilles (FR)
8 7 Gentric Stéphane (FR)
  8 Gieling Vincent D (BE)
  2 Cetl Philipp (AU)
  5 Schipper Ernst (CH)
  3 Zupancic Ladislav (HR)
  6 Magnani Matteo (IT)
  4 Herzog Nicolai (NO)
  1 Ohman Jimmy (SE)
9 4 Komanicky Vladimir (TCH)
  6 Postema Bas (NL)
  1 Gregorich Christian (AU)
  2 Redi Andrea (IT)
  3 Petit Xavier (FR)
  7 Diezel Michael (DE)
  5 Olivieri Nicolas (FR)
  8 Koskimäki Antti (FIN)
10 5 Jocumsen Bjorn P (NO)
  7 Van Cleave Trey M (DK)
  8 Gray David (IE)
  2 Hernandez Marc (FR)
  4 Debard Michael (FR)
  6 Newberry Stephen (ENG)
  3 Williams Madog (WAL)
  1 Vitali Andrea (IT)
11 8 D'hondt Jean-Louis (BE)
  3 Einarsson Julius Karl (IS)
  7 Vergendo Maurizio (IT)
  1 Cetl Erwin (AU)
  5 Lindgren Tomin (CH)
  2 Horemans Michiel (BE)
  4 Schneider Oliver (ENG)
  6 Machado Hugo (PT)
12 2 Gasparac Lovro (HR)
  8 Karsten Frank (NL)
  6 Bonte Jeremie (FR)
  5 Cresswell Stuart (ENG)
  4 Torng Christophe (FR)
  3 Brucker David (DE)
  1 Hietala Markus (FI)
  7 Cornelissen Kamiel K (NL)
13 2 Brinkmann Jan (DE)
  7 Gabor Papp 4932 (HU)
  5 Brezavscek Matej (SK)
  4 Queroub Steve (FR)
  3 Caner Burcak (TR)
  6 Jedlicka Michal (SK)
  1 Aaver Risto (EE)
  8 Parazzoli Dario (IT)
14 5 Mello Patrick (DE)
  7 Holden Dan (ENG)
  8 Dumay Alexis (FR)
  2 Hugi Niklaus (CH)
  1 Mickael Sochon (FR)
  6 Tomse Jakob (SL)
  4 Hamon Yann (FR)
  3 Punakallio Mikko (FI)
15 7 Slemr Jakub (CZ)
  8 Klauser Benedikt (AU)
  6 Makuz Marco (IT)
  1 Benifei Marco (IT)
  3 Campbell Gary (SCO)
  5 Marsh Warren (ENG)
  2 Brown Barry (SCO)
  4 Llwyd Ioan (WAL)
16 4 Foket Kurt (BE)
  5 Wollny Gregor (DE)
  6 Apollo Kristoffer (DK)
  3 Hajek Jörn (DK)
  7 Espenhein Rune (DK)
  2 Larkin John (IE)
  8 Wiegersma Jelger (NL)
  1 Summersberger Helmut (AU)
17 3 Wills Scott (ENG)
  8 Horecki Marcin Goral (PL)
  7 Davran Bora (TR)
  4 Kjartansson Ragnar Mar (IS)
  6 Hiltunen Arto (FIN)
  5 Ristedt Ralph (DE)
  1 Batten Styfen (WAL)
  2 Harle Tom (ENG)
18 3 Boeken Noah (NL)
  4 De Matteo Massimo (IT)
  6 Nyegaard Timme (DK)
  7 Baudys Ondrej (CZ)
  5 Mortensen Allan A (DK)
  1 Herms Pont Roc (SP)
  8 Preyer Thomas (AU)
  2 Taelpxhe Beligiannis (GR)
19 4 Pagorek Laurent (FR)
  5 Mongauze Philippe (FR)
  2 Mariani Rui Manuel (PT)
  1 Zorc Sasa (HR)
  8 Bevand Manuel (FR)
  6 Llewellyn Chris (SCO)
  7 Konstanczer André (DE)
  3 Ssderberg Richard (SE)
20 3 Machala Peter (SK)
  4 Nieminen Tuomo (FI)
  6 Degrou Loic (FR)
  7 Sylvain Lauriol (FR)
  8 Gausdal Bjørn (NO)
  5 Marek Libor (TCH)
  2 Sanders Benjamin (SCO)
  1 Ustohal Petr (TCH)
21 4 Radesater Tobias (SE)
  6 Skokov Nikolai (RU)
  3 Matthews Terry (ENG)
  1 Snepvangers Bram (NL)
  2 Toikka Seppo (FI)
  5 Dijt Sven C (NL)
  7 Tran Khanh Quan (DE)
  8 Berthos Nicolas (FR)
22 3 Brown Stephen (WAL)
  7 Bildner Orr (IL)
  6 Karaszewski Pawel (PL)
  2 Blumke Alexandre (CH)
  5 Chiera Luca (IT)
  4 Vincent Guilleux (FR)
  8 Rabhi Fabrice (FR)
  1 Goh Anthony (ENG)
23 3 Bero Peter (SK)
  1 Maier Gero (DE)
  2 Cavallaro Riccardo (AU)
  7 Beck Martin (DK)
  4 Barberowski Dirk (DE)
  5 Doise Jan j (BE)
  8 Cedercrantz Johan (SE)
  6 Matousek Pavel (TCH)
24 3 Maccos Pedro (PT)
  4 Hothow Dominik (DE)
  8 Natale Tommaso (IT)
  1 Ruel Antoine (FR)
  5 Lavoisier Regis (FR)
  2 Schneiders Felix (DE)
  6 Witt Alexander (NL)
  7 Eskeland Sigurd (NO)
25 1 Horecki Tomek Goral (PL)
  6 Kumorek Marin (PL)
  7 Snygg Mikko (FI)
  4 Egli André (CH)
  3 Konuralp Onur (TR)
  2 Rebagliati Nicola (IT)
  8 Menard Antoine (FR)
  5 Coskunoglu Basar (TR)
26 1 Johnson Bill (IE)
  3 Ekerbom Erno (FI)
  4 Williams Roy (WAL)
  2 Gasparac Luka (HR)
  6 Martin Ben J (ENG)
  7 Cornelissen Jesse (NL)
  8 Llopis Martinez Paco (ES)
  5 Jonsson Andreas (SE)
27 5 Gunnarsson Sigurour Orn (IS)
  7 Ronaldson Ben (ENG)
  6 Van Lissum Evan (BE)
  2 Ross Edward (SCO)
  1 Mazierski Igor (PL)
  4 Zokbal Frantisek (TCH)
  8 Gulyas Daniel (HU)
  3 Norin Sergey (RU)
28 3 Cikac Tadej (SK)
  6 Bell Markus (DE)
  2 Lefranc Florent (FR)
  1 Cavaglieri William (IT)
  7 Aranzana Ivan (SP)
  5 Muratori Giammaria (IT)
  4 Ciszek Adrian (PL)
  8 Ranque Wilfried (FR)
29 1 András Süveges (HU)
  8 Strakhov Alexander (RU)
  6 Herold Jim (DE)
  2 Cicin Jain Marko (HR)
  4 Ruel Olivier (FR)
  5 Lührs Christian (DE)
  3 Labarre Nicolas (FR)
  7 Dobrigna Loic (FR)
30 5 Thorgeirsson Thorir (IS)
  6 Häberli Jürg (CH)
  2 Bui Lucien (FR)
  8 Coelho Helder (PT)
  7 Sigurdsson Torarinn (IS)
  4 Mckeon Robert (IE)
  3 Cooper Marcus (ENG)
  1 Dobson Tony (ENG)
31 6 Paskins Daniel (ENG)
  2 Cikos Marko (HR)
  4 Jorstedt Mattias (SE)
  3 Fuentes Hector (SP)
  7 Oliveira Sonia (PT)
  5 Torbey Shadi (BE)
  1 Coueffe Romuald (FR)
  8 Corti Mauro (IT)
32 7 Brickwell Daniel (DE)
  6 Valkyser Stephan J (DE)
  3 Hidalgo Daniel (ES)
  8 Ozfresko Vedat (TR)
  5 Ormerod John (ENG)
  1 Kröger Peer (DE)
  2 Areliusson Arelius (IS)
  4 Budde Kai (DE)
33 7 Odegaard Oyvind (NO)
  6 Haigh Julian (SCO)
  1 Pacifici Guido (IT)
  8 Meinecke Holger (DE)
  4 Jöbstl Markus (AU)
  5 Didierjean Thomas idf (FR)
  2 Gundersen Thomas (NO)
  3 Kardos Marcell (HU)
34 3 Bagashev Yuri (RU)
  5 Rigby Neil (ENG)
  7 Brigmann Oliver (CH)
  4 Martin Ralph (IE)
  2 Levy Raphael (FR)
  8 Ljones Christen (NO)
  1 Laznovsky Martin (TCH)
  6 Roth Dirk (DE)
35 3 Tebar Francisco (ES)
  4 Verdoodt Philip (BE)
  7 Bastos Frederico (PT)
  2 Walamies Tomi (FI)
  5 Jakimov Blagoj (HR)
  8 Magdic Alen (HR)
  1 Van de Logt Tom (NL)
  6 Canu Franck (FR)
36 1 Romero Ellis J (ENG)
  4 Vegna Alessandro (IT)
  8 Urziceanu Valentin (RO)
  6 R Monsen Haakon (NO)
  5 Maij Rosario (DE)
  7 Chabalowski Piotr (PL)
  2 Przemek Oberbek (PL)
  3 Jurkovic Robert (SK)
37 4 Senyuz Aras A (TR)
  6 Coeckelbergh Gert G (BE)
  3 Renko Andrej A (SK)
  7 Barrado Carlos (ES)
  2 Mathieu Jean-Baptiste (FR)
  8 Tokoli Zsolt (HU)
  1 Peretti Jean-Paul (FR)
  5 Girodroux Pierre (BE)
38 4 Brooks Roy (SCO)
  6 Lippert Christoph A (DE)
  7 Gutjahr-Eder Wolfgang (DE)
  5 Gaudron Stéphane (FR)
  2 Smrek Juraj (SK)
  3 Martinez Adolfo (ES)
  1 Kühn Janosch (DE)