Quarterfinals - Przemek Oberbek versus Mattias Kettil

Posted in NEWS

Przemek wygrał rzut kostką i szybko, w drugiej turze wystawił Nightscape Familiara. Mattias odpowiedział Spectral Lynxem. Mając Familiara na stole Przemek użył tańszego Fact or Fiction biorąc jedynie Voida, którym w kolejnej turze zdiskardował Kettilowi z ręki wszystkie karty o koszcie 3 - Vindicate'a i Dromar's Charma. Ober zagral drugiego Familiara, zabił ragem Spectral Lynxa i rozpoczął coturowe ataki Familiarami. Na próbę zagrania Fact or Fiction Ober odpowiedział własnymi Faktami, dociągnąl 2 Gainsaye, jednym z nich kontrując kartę przeciwnika. Mattias zagrał kolejnego Lynxa, ten jednak szybko zginął od Terminate'a. Przemek systematycznie atakował Familiarami a liczba punktów życia Kessila powoli ale systematycznie malała. Kettil był w poważnych tarapatach, tym bardziej że Przemek - dzięki Voidowi - wiedział co przeciwnik ma na ręku. Drugi Void Obera pozbawił Kettila Desolation Angela zostawiając przeciwnikowi na ręku jedynie ląd. W nastepnej turze Kettil dociągnął Routa i powtrzymał ataki zabijając nim Familiary. Przemek kontrolował jednak sytuację i spokojnie kontrował co groźniejsze czary przeciwnika. Gdy Kettilowi została tylko jedna karta na ręku Przemek kontrolnie zagrał Lobotomię która pokazała, że przeciwnik na ręku ma tylko Coastal Towera. W tym momecie Ober zatapował się i nie miał wolnej mana na kontrę. Kettil natomiast... stopdekował Desolation Angela! Ober wyłożył dwa lądy i liczył na Terminate'a , lecz ten niestety nie doszedł.

Przemek Oberbek vs. Mattias Kettil, 0-1

Przemek mulliganował się do 6 ciu kart, jego przeciwnik również. Tym razem gra toczyła się dużo wolniej niż poprzednia. Obaj gracze przez kilka pierwszych tur wystawiali tylko lądy. Próba Vindicate'a w Crosis Catakumb ( jedyne źrodlo czerwonej mana Obera ) spotkała się z kontrą Obera. Mattias wystawił Arenę i rzucił Lobotomię - skontrowaną. Ober również zagrał Lobotomię wyrzucając z deku Kettila wszystkie Desolation Angele. Ober atakował Familiarem Kettila, dodatkowo Phyrexian Arena zadawała obrażenia Niemcowi. Kolejna Lobotomii - tym razem w Obera znów została skontrowana.W odpowiedzi na Routa, Ober zagrał Prophetic Bolta w przeciwnika dociągając zeń kolejnego Bolta. Mattias oberwawszy mocno od Areny został tylko na 2 punktach życia, przed śmiercią jednak uratowal go Dromar's Charm. Kolejny Prophetic Bolt ponownie sprowadził Kettila na pułap 2 punktów życia, Niemiec jednak rzucił kolejnego Charma. Rozpoczęła się długa walka Obera aby sprowadzić zabić przeciwnika, Kettil zagrał bowiem kolejnego Dromar's Charma a następnie Yawgmoths Agendę. Niestety Ober nie miał kontry - na Jego ręku czaiły się bowiem dwa Dodecapody. Mattias dodawał sobie życie bardzo długo, gdy zabrakło Charmów jął rzucać w siebie Gerrard's Verdicty i discardować po 2 lądy. Przemek natomiast notorycznie odpalał w przeciwnika Pyre Zombiego. Kessil nie mając już takiego finishera jak Desolation Angel, mając mniej kart w bibliotece niż przeciwnik w końcu poddał grę.

Przemek Oberbek vs. Mattias Kettil, 1-1

W trzeciej, rozstrzygającej już grze Kettil bardzo szybko wystawił 2 Spectral Lynxy, które bezlitośnie , tura po turze atakowały Obera. Przemek bronił się Nightscape Familiarem lecz stwory były regenerowane a w Obera przechodziło po 2 damage na turę. Sytuację pogorszyło jeszcze bardziej pojawienie się trzeciego Lynxa. Ober zmuszony był wystawić dodatkowego blokera - był nim Dodecapod. Liczba punktów życia wkrotce dolączył do nich trzeci, Przemek natomiast bronił się wystawiając jeszcze Dodecapoda. Mimo to Lynxy się przedzieraly i regenerowały a życie Obera stopniało raptownie do 5 ciu. Ober szukał ratunku zagrywając dwa razy Fact or Fiction, lecz jedne z nich zostały skontrowane. Ober miał do wyboru Emblazoned Golema lub Terminate wybrał jednak stwora. Tymczasem Kettilowi udało się zvindicatować Dodecapoda, Ober zaś ratując się przed śmiercią zrecoilował jednego z lynxów. Przemek został już tylko na jednym punkcie życia, wystawił jeszcze Emblazoned Golema lecz widząc przewagę liczebną kotów - skapitulował.

Przemek Oberbek vs Mattias Kettil, 1-2